Ministro Gintauto Jakšto sveikinimas Tarptautinės mokytojų dienos proga

Ministro Gintauto Jakšto sveikinimas Tarptautinės mokytojų dienos proga

Gerbiami mokytojai,

šią spalio 5-ąją pasitinkame kiek kitaip, negu paprastai. Su kiek daugiau jaudulio ir kalbėjimosi apie problemas. Nors, tikiu, Jūsų mokiniai, jų tėvai Jums kuria gražią šventę – kaip padėką už tai, kuo dalijatės kasdien.

Sveikinu kiekvieną iš Jūsų, visą didelę pedagogų bendruomenę, ypač naujai prisijungusiuosius prie jos ir šiemet pirmą kartą švenčiančius profesinę mokytojų šventę. Nuoširdžiai linkiu, kad tokių švenčių būtų dar daug, kad mokykla Jums taptų mylima darboviete, į kurią įneštumėte savo indėlį, ją keistumėte ir tobulintumėte.

Sveikinu šiandien mokykloje dirbančius mokytojus ir pasirinkusius streiko kelią. Noriu girdėti visus, todėl daug lankausi mokyklose ir kalbuosi apie tai, kas labiausiai rūpi mokytojams. Rūpesčių daug – ir skirtingų, ir būdingų visose mokyklose. Vienus jų gali išspręsti mokyklų vadovai ar steigėjai, kiti susiję su nacionaliniais sprendimais. Neįmanoma visko pakeisti staiga, bet ką tikrai esame suplanavę ir sutarę su keliomis profesinėmis sąjungomis, tai mažiausiai penktadaliu didesni atlyginimai kitąmet, etatų skaičiavimo peržiūrėjimas ir klasių mažinimas, atlyginimų augimo perspektyvos iki 2028 m. numatymas.

Esu su Jumis ir už Jus. Atkakliai siekiu, kad mokytojai turėtų geriausias darbo sąlygas, kokios tik įmanomos dabartinėje situacijoje, ir kaip tai galima padaryti priimant nacionalinius sprendimus ar sutariant su savivaldybėmis.

Mieli mokytojai, ačiū už Jūsų darbą, už mokiniams dalijamas žinias ir širdį. Ačiū, kad palaikote vienas kitą, dalijatės profesinėmis patirtimis ir patarimais.

 

Nuoširdžiai

Gintautas Jakštas