Reaguojant į Rusijos opozicijos lyderio mirtį ES nustatė sankcijas 33 asmenims ir 2 subjektams

Reaguojant į Rusijos opozicijos lyderio Aleksejaus Navalno mirtį 2024 m. kovo 22 d. Europos Sąjunga nustatė sankcijas 33 asmenims ir 2 subjektams, susijusiems su A. Navalno įkalinimu baudžiamosiose kolonijose, kuriose smarkiai pablogėjus sveikatai jis mirė. Sankcijos pritaikytos pagal ES globalų žmogaus teisių sankcijų režimą (EUGHRSR), nukreiptą prieš asmenis ir subjektus, atsakingus už rimtus žmogaus teisių pažeidimus visame pasaulyje. 

„Priimtos sankcijos siunčia signalą Rusijai, kad opozicijos persekiojimas ir priespauda šalyje nelieka nepastebimi,“ – teigia užsienio reikalų ministras G. Landsbergis.

Priimtomis sankcijomis siekiama pabrėžti, kad ES deda visas pastangas, kad Rusijos politinė vadovybė ir valdžios institucijos būtų patraukti atsakomybėn už A. Navalno mirtį.

Pagal sankcijų režimą į sąrašą įtrauktų asmenų ir subjektų turtas įšaldomas ir draudžiama jiems arba jų naudai tiesiogiai ar netiesiogiai teikti lėšas arba ekonominius išteklius. Be to, į sąrašą įtrauktiems fiziniams asmenims taikomas draudimas keliauti į ES.

Taip pat, atsakant į greitėjančias masines represijas prieš asmenis, pasisakančius prieš beprecedentį Rusijos karą Ukrainoje ir tuos, kurie išdrįso kritikuoti vyriausybės veiksmus, ES diskutuoja dėl naujo sankcijų režimo Rusijai.

Daugiau informacijos apie nustatytas sankcijas galite rasti čia.