Startuoja vaikams skirta pažintinė žuvininkystės programa „Išauginta ES“ 

Startuoja vaikams skirta pažintinė žuvininkystės programa „Išauginta ES“ 

Jau šešerius metus ugdymo įstaigos kviečiamos dalyvauti pažintinėje žuvininkystės programoje „Išauginta Europos Sąjungoje“. Paraiškas dalyvauti programoje 2023-2024 mokslo metais galima teikti nuo rugpjūčio  28 d. iki rugsėjo 15 d.

Mokiniai dalyvaus pažintinėje pamokoje, kurios metu įgis daugiau žinių apie akvakultūros sektorių, Lietuvos akvakultūros ūkiuose išaugintus žuvininkystės produktus, susipažins su verslo bei karjeros galimybėmis akvakultūros sektoriuje.
Vaikai galės dalyvauti edukaciniame renginyje apie akvakultūros ūkiuose išaugintus žuvininkystės produktus, jų maistines savybes, sveiką mitybą, žuvies produktų svarbą žmogaus mitybos racione. Jų laukia „gyva“ pažintis su akvakultūra – vyks pažintinės išvykos į akvakultūros, žuvivaisos ūkį ar profesinio ugdymo įstaigą, rengiančią akvakultūros sektoriuje dirbsiančius specialistus. 
Programos įgyvendinimo pabaigoje dalyviai įgytas žinias galės pademonstruoti kūrybinių darbų konkurse ir pasivaržyti dėl Žemės ūkio ministerijos bei VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūros įsteigtų prizų.
Programoje iš viso galės dalyvauti 50 vaikų grupių. Vienas pareiškėjas gali pateikti ne daugiau kaip1 paraišką dėl 1–4 klasių mokinių grupės ir ne daugiau kaip 1 paraišką dėl 5–8 klasių mokinių grupės dalyvavimo programoje. Paraiškos, pateiktos po kvietime nustatyto termino, nepriimamos. 
Paraiškos vertinamos atskirai pagal kiekvieną šalies teritorijos apskritį, atrenkant iki penkių 1–4 ir (ar) 5–8 klasių mokinių grupių vienai apskričiai vadovaujantis pirmumo vertinimo kriterijais.

Pareiškėjų pirmumo vertinimo kriterijai:
•    teikia paraiškas dėl abiejų (1-4 ir 5-8 klasių) mokinių grupių dalyvavimo programoje;
•    teikia paraišką pirmą kartą;
•    pareiškėjas praėjusiais mokslo metais neatrinktas dalyvauti programoje.

Susidomėjusiems ir norintiems dalyvauti programoje reikia užpildyti paraišką ir pateikti ją elektroniniu paštu [email protected].

Daugiau informacijos: tel. 8 640 69001, 8 616 35156;  el. p. [email protected]

         

Pažintinės žuvininkystės programos „Išauginta Europos Sąjungoje“ įgyvendinimo taisyklės, patvirtintos Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2018 m. vasario 8 d. įsakymu Nr. 3D-85 (su pakeitimais)