Susidomėjusieji kviečiami stebėti konferenciją „KURSUOK – mokykis visą gyvenimą!” internetu tiesiogiai

Susidomėjusieji kviečiami jungtis į konferenciją „KURSUOK – mokykis visą gyvenimą!“ ir stebėti renginio tiesioginę transliaciją internetu (lietuvių/anglų kalba pasirinktinai) nuo 9.30 val. gegužės 29 d.

Renginio metu bus pristatomi nacionalinės suaugusiųjų švietimo platformos KURSUOK rezultatai ir ateities planai, dalijamasi patirtimi bei įžvalgomis, naudingomis ir mokymų teikėjams, ir ketinantiems tobulinti kompetencijas bei įgyti naujų žinių pasirinktose srityse.

Taip pat bus dalijamasi naujausios Lietuvos gyventojų apklausos rezultatais, kas skatina, o kas trukdo mokytis, kokios vyrauja nuostatos, patirtys ir lūkesčiai. Apie tai, kaip veikia mūsų smegenys, kodėl norint būti laimingiems, reikia mokytis visą gyvenimą, ir kaip tai daryti sąmoningai bei kryptingai, vertingomis įžvalgomis dalinsis savo srities profesionalai.

Konferenciją vainikuos ekspertų diskusija apie ateities įgūdžius: kokių reikia jau dabar, o kokių įgūdžių prireiks ateityje, pasaulyje sparčiai tobulėjant technologijoms ir didėjant dirbtinio intelekto sistemų galimybėms.

RENGINIO PROGRAMA

9:30 – 9:50 Renginio atidarymas, sveikinimo žodis:

  • Iliana Ivanova, Europos Komisijos narė, atsakinga už inovacijų, mokslinių tyrimų, kultūros, švietimo ir jaunimo sritis
  • Monika Navickienė, Socialinės apsaugos ir darbo ministrė, laikinai einanti Švietimo, mokslo ir sporto ministro pareigas

09:50 – 10:10 KURSUOK: kaip mums sekasi?

Tomas Pūtys, Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos Mokymosi visą gyvenimą departamento Neformalaus švietimo skyriaus vedėjas 

10:10 – 10:30 Ar lietuviai yra besimokanti tauta?

Jurgita Zemblytė, Užimtumo tarnybos Stebėsenos ir analizės skyriaus vedėja

10:30 – 11:00 Smegenys ir hormonai: kaip žinios apie juos gali pasitarnauti mokymuisi?

Dr. Ramunė Grikšienė, Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro neuromokslininkė

11:00 – 11:30 PERTRAUKA 

11:30 – 11:50 Kaip mokytis sąmoningai ir pasiekti asmeninių tikslų?

Orinta Žvirzdinė, Tarptautinės mokymų bendrovės „FranklinCovey“ partnerė, lyderystės trenerė ir mentorė 

11:50 – 12:20 Mokymasis visą gyvenimą: svarba ir vyraujantys stereotipai

Lina Dirmotė, psichoterapeutė, rašytoja

12:20 – 13:10 Diskusija. Ateities įgūdžiai: kokių reikia dabar ir kokių reikės artimiausiu metu?

Dr. Agnė Kudarauskienė, viceministrė, atsakinga už profesinį mokymą ir suaugusiųjų švietimą

Dr. Birutė Miškinienė, VU Verslo mokyklos direktorė

Prof. dr. Artūras Serackis, VILNIUS TECH profesorius, Elektroninių sistemų katedros vedėjas

Dr. Ramunė Grikšienė, Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro neuromokslininkė

Lina Dirmotė, psichoterapeutė, rašytoja

13:10 Renginio pabaiga

KURSUOK.lt platforma sukurta įgyvendinant projektą „Mokykis visą gyvenimą!“, kurio tikslas – skatinti suaugusiųjų mokymąsi visą gyvenimą, kuriant vieningą mokymosi visą gyvenimą informacinę sistemą ir sukuriant mokymosi galimybes. Projektą įgyvendina Europos socialinio fondo agentūra (ESFA) kartu su partneriais: Kvalifikacijų ir profesinio mokymo plėtros centru, Lietuvos aukštojo mokslo asociacija bendrajam priėmimui organizuoti, Nacionaline švietimo agentūra.

Projekto „Mokykis visą gyvenimą“ pagal Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo planą “Naujos kartos Lietuva” įgyvendinimui planuojama skirti daugiau nei 18,4 mln. EUR iš Europos Sąjungos ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonės „NextGenerationEU“.