Ministras G. Landsbergis susitikime su moksleiviais: Europos Sąjunga, pirmiausia, yra gražiausiais taikos projektas, bet neužtenka vien tik norėti, kad karo nebūtų

Ministras G. Landsbergis susitikime su moksleiviais: Europos Sąjunga, pirmiausia, yra gražiausiais taikos projektas, bet neužtenka vien tik norėti, kad karo nebūtų

Gegužės 19 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis susitiko su Šalčininkų Lietuvos tūkstantmečio gimnazijos moksleiviais. Kartu su Užsienio reikalų ministerijos kanclere Inga Černiuk Šalčininkuose ministras dalyvavo projekte „Atgal į mokyklą“ ir gimnazijos moksleiviams papasakojo apie Europos Sąjungą ir apie tai, kaip pasikeitė diplomatinė veikla, prasidėjus Rusijos karui prieš Ukrainą.

„Europos Sąjunga, pirmiausia, yra gražiausiais taikos projektas. Istoriškai Sąjunga plėtėsi, gausėjo narių skaičius, tačiau visas nares ik šiol tebevienija bendras taikos siekis. Praėjusiais metais, Rusijai pradėjus karą prieš Ukrainą, ši Europoje taip branginta taika buvo nutraukta. Tai ne tik įvykis, kuris neabejotinai bus aprašytas vadovėliuose, bet ir įvykis, kuriame jūs dalyvaujate kaip liudininkai“, – susitikime su moksleiviais pažymėjo ministras.

Ministras moksleiviams pabrėžė, kad Rusijos karas prieš Ukrainą neturi tapti tik knygose aprašytu istoriniu faktu. „Prasidėjęs karas sukūrė ne vien tik galimybę stebėti istorijos vyksmą iš šono, bet jau šiandien svarbų įsipareigojimą tapti pilietiškais, būti taikos žmonėmis, išsaugoti taiką mūsų Tėvynėje, aktyviai remti Ukrainą jos kelyje į pergalę, formuoti vertybines nuostatas“, –  moksleiviams sakė G. Landsbergis.

Užsienio reikalų ministras moksleiviams papasakojo savo prisiminimus apie Berlyno sienos griūtį, po kurios buvo juntamas entuziazmas dėl prasidėjusio taikos Europoje laikotarpio. „Daugelis žmonių tuo metu tikėjo, kad Berlyno sienos griūtis atvers kelią nesibaigiančiam taikos laikotarpiui. Būtent dėl to prasidėjus karui Europoje buvo juntamas pasimetimas, nes ES visuomenė nežinojo kaip reaguoti, niekas karo nesitikėjo. Tuo pačiu metu visi suprato, kad nebegyvensime taip, kaip gyvenome iki šiol. Mūsų gyvenimas jau pasikeitė, o šiuos pasikeitimus galite justi ir jūs“, – susitikime su moksleiviams teigė G. Landsbergis.

Šalia sienos su Baltarusija įsikūrusiuose Šalčininkuose kalbėjęs G. Landsbergis pažymėjo ir sienos su Baltarusiją bei saugumo politikos svarbą. Pasak Lietuvos diplomatijos vadovo, kitoje sienos pusėje egzistuojanti valstybė ne tik turi kitą nuomonę apie karą Ukrainoje, bet ir kitą požiūrį apie Lietuvą, ar turime likti laisvi, ar ne.

Susitikimo metu moksleiviai galėjo užduoti juos dominančius klausimus užsienio reikalų ministrui, dalyvauti žaidime. Projektas „Atgal į mokyklą“ šiemet  vyksta jau 11-ąjį kartą. Projekto metu diplomatai ir kiti valstybės tarnautojai skatinami nors vienai dienai tapti mokytojais, nuvykti į skirtingus Lietuvos regionus susitikti su moksleiviais ir papasakoti jiems, kas yra Europos Sąjunga, kuo narystė joje svarbi ir naudinga Lietuvai, ką reiškia būti ES piliečiu ir kaip visi galime prisidėti prie taikios Europos kūrimo.