Viceministras E. Meilūnas: Lietuva ir Japonija turi bendrą siekį užtikrinti mūsų regionų saugumą ir apginti taisyklėmis grįstą pasaulio tvarką

Viceministras E. Meilūnas: Lietuva ir Japonija turi bendrą siekį užtikrinti mūsų regionų saugumą ir apginti taisyklėmis grįstą pasaulio tvarką

Balandžio 17 dieną užsienio reikalų viceministras Egidijus Meilūnas susitiko su Japonijos nacionalinio saugumo patarėjo pavaduotoju Masataka Okano. Japonijos atstovas Lietuvoje lankosi aptarti dvišalio bendradarbiavimo saugumo ir gynybos srityje bei dalyvaus balandžio 18 dieną Vilniuje įvyksiančiame  tarptautiniame susitikime „Cyber Champions Summit“, kurio tema „Tiltas tarp Transatlantinio bei Azijos ir Ramiojo vandenyno regionų“.

Susitikime viceministras E. Meilūnas padėkojo Japonai už jos principingą poziciją Rusijos atžvilgiu ir paramą Ukrainai, kovojančiai su brutalia Rusijos agresija. Jis taip pat išreiškė viltį, jog Japonijos pirmininkavimo G7 metu tarptautinė parama Ukrainai bus sustiprinta. Susitikimo metu taip pat buvo pabrėžtas Transatlantinio ir Indijos bei Ramiojo vandenynų regionų saugumo nedalomumas. Abi pusės aptarė pasirengimą NATO viršūnių susitikimui, vyksiančiam liepos 11–12 dienomis Vilniuje, kuriame planuoja dalyvauti ir Japonijos vyriausybės atstovai.

„Tiek Transatlantinis, tiek Indijos ir Ramiojo vandenynų regionai susiduria su panašiomis grėsmėmis – autokratinių valstybių agresyviais veiksmais ir bandymais pakeisti taisyklėmis paremtą pasaulio tvarką. Su Japonija mus vienija siekis apginti mūsų bendras vertybes, teisės viršenybę ir užtikrinti mūsų regionų saugumą. Lietuva taip pat labai vertina NATO ir Japonijos partnerystę ir palaiko šio bendradarbiavimo stiprinimą bei plėtrą”, – sakė E. Meilūnas.

Susitikimo metu taip pat aptarti tolimesni planai įgyvendinant Lietuvos ir Japonijos strateginę partnerystę, kurią abi šalys pažymėjo 2022 metais, minėdamos diplomatinių santykių šimtmetį.