Švietimo viceministru skiriamas ministro patarėjas Ignas Gaižiūnas, dalį atsakomybių bendrojo ugdymo srityje perims patarėja Rasa Kulvietienė

Švietimo viceministru skiriamas ministro patarėjas Ignas Gaižiūnas, dalį atsakomybių bendrojo ugdymo srityje perims patarėja Rasa Kulvietienė

2024-04-22

Ministrė Monika Navickienė šiandien pristatė Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos vadovybės pasikeitimus. Ministro patarėjas Ignas Gaižiūnas skiriamas viceministru, kuruosiančiu bendrąjį ugdymą, dalį bendrojo ugdymo darbų perims patarėja Rasa Kulvietienė. Naujasis viceministras pareigas pradės eiti, kai bus gautos tarnybų išvados.

„Visa ministerijos komanda dirba susitelkusi, kad kiek galima sklandžiau vyktų visi suplanuoti procesai. Sutarėme suremti pečius šiuo intensyviu laikotarpiu ir  tęsti svarbius bendrojo ugdymo srities darbus, ypač prieš artėjančią brandos egzaminų sesiją. Abu politinės komandos nariai yra iniciatyvūs ir atsakingai žmonės, puikiai išmanantys ne tik savo kuruojamas temas, bet ir plačią švietimo sritį. Ateityje, jei reikės, komandą papildys ir nauji patarėjai“, – sako Monika Navickienė, šiuo metu laikinai einanti ir švietimo, mokslo ir sporto ministro pareigas.

Ignas Gaižiūnas, pakeisiantis išėjusį viceministrą Ramūną Skaudžių, iki šiol dirbo bendrojo ugdymo srityje ir kuravo įtraukųjį ir pilietinį ugdymą, koordinavo ugdymo valstybine kalba plėtrą ŠMSM pavaldžiose mokyklose Pietryčių Lietuvoje, ministerijoje jis dirba nuo 2021 metų. Prieš tai I. Gaižiūnas ėjo Vilniaus universiteto Fizikos fakulteto studijų vadovo pareigas. Jis taip pat dirbo fizikos mokytoju, dalyvavo atnaujinant vidurinio ugdymo fizikos programą, buvo studijų kokybės užtikrinimo ekspertas Studijų kokybės vertinimo centre, tarptautinėse organizacijose. Vilniaus universitete jis yra apgynęs teorinės fizikos ir astrofizikos magistro laipsnį, baigęs profesinės pedagogikos studijas.

Švietimo, mokslo ir sporto ministro patarėja Rasa Kulvietienė nuo 2021 metų kuruoja mokslo sritį. Iki tol ji ėjo inovacijų konsultantės pareigas Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūroje, dirbo su Masačiusetso technologijų instituto ir Kembridžo programa „Ideas to Innovation“. Ji taip pat yra dirbusi projektų vadove, įmonių konsultante inovacijų ir mokslinių tyrimų klausimais, ėjo rinkodaros vadovės pareigas biotechnologijų bendrovėje. Rasa Kulvietienė yra įgijusi biofizikos bakalauro laipsnį ir neurobiologijos magistro laipsnį Vilniaus universitete, stažavosi Kopenhagos universitete.

Toliau tęsia darbus visi viceministrai – Justas Nugaras, atsakingas už studijas ir mokslą, Agnė Kudarauskienė, kuruojanti profesinio mokymo sritį, ir Aistė Zedelytė-Kaminskė, atsakinga už sporto politiką, patarėjas sporto klausimais Justinas Kinderis. Taip pat dirba ministerijos kancleris Julius Lukošius, šalia kitų funkcijų jis kuruos mokyklų tinklo stiprinimo klausimus.