Užsienio ambasadoriams pristatyti inovatyvios pramonės projektai ir Lietuvos mokslo ir verslo pasiekimai

Užsienio ambasadoriams pristatyti inovatyvios pramonės projektai ir Lietuvos mokslo ir verslo pasiekimai

Gegužės 23 dieną Užsienio reikalų ministerija Lietuvoje reziduojantiems užsienio valstybių diplomatinių atstovybių vadovams organizavo kasmetinę pažintinę išvyką.

Šiais metais pagrindinis dėmesys skirtas Lietuvos aukštųjų technologijų ir lazerių pramonės sektoriui, ambasadoriams pristatyti moderniausi projektai šiose srityse, tvaraus ūkininkavimo principai. Galimą bendradarbiavimą, galimybes investuoti Lietuvoje užsienio valstybių atstovai aptarė su įmonių grupės BROLIS Vilniuje ir „Teltonikos“ technologijų centro Molėtuose atstovais. Molėtų rajono savivaldybės meras Saulius Jauneika papasakojo apie tai, kaip „Teltonikos“ įmonių grupės investicinis projektas padėjo sukurti patrauklias, gerai apmokamas, aukštą pridėtinę vertę kuriančias darbo vietas Molėtų krašte bei paskatinti žmones domėtis naujausiomis technologijomis ir rinktis inžinerinio profilio specialybes.

Lietuvos Etnokosmologijos muziejaus direktorius Linas Šmigelskas, pristatydamas muziejaus veiklą užsienio ambasadoriams, iš arčiau supažindino su šia mokslo šaka, dangaus kūnų stebėjimo istorija Lietuvoje ir aptarė galimus bendrus mokslinius projektus. 

Lietuvai akredituotus užsienio valstybių diplomatinių atstovybių vadovus sudomino gamtai palankūs ūkininkavimo principai, apie kuriuos papasakojo ekologinio ūkio „Farmer’s Circle“ įkūrėjas, danų kilmės verslininkas Nielsas Peteris Pretzmannas.

Užsienio reikalų viceministrė Jovita Neliupšienė kelionės metu pabrėžė, kad visuose kelionėje aplankytuose objektuose skatinamas ekonominis tvarumas ir novatoriškos idėjos, o mokslo ir verslo bendradarbiavimu grįsti sprendimai bei inovacijos užtikrina jų konkurencingumą ir sėkmę tarptautinėje rinkoje ir šalies viduje.