Užsienio reikalų ministras G. Landsbergis ragino Europą imtis aktyvaus vaidmens mažinant įtampą Artimuosiuose Rytuose ir stiprinant strateginės svarbos infrastruktūros apsaugą Baltijos jūroje

Užsienio reikalų ministras G. Landsbergis ragino Europą imtis aktyvaus vaidmens mažinant įtampą Artimuosiuose Rytuose ir stiprinant strateginės svarbos infrastruktūros apsaugą Baltijos jūroje

Spalio 10 dieną Omane įvyko neeilinė Europos Sąjungos (ES) užsienio reikalų ministrų vaizdo konferencija dėl situacijos Artimųjų Rytų regione po teroristinės grupuotės „Hamas“ išpuolio prieš Izraelį.

Lietuvai susitikime atstovavo užsienio reikalų ministras G. Landsbergis, kuris prie susitikimo prisijungė iš Omano kartu su kitais ES užsienio reikalų ministrais, dalyvaujančiais ES-Persijos įlankos bendradarbiavimo tarybos šalių ministrų susitikime.

Ministras G. Landsbergis pasmerkė „Hamas“ atakas prieš Izraelį ir šių atakų sukeltas didžiules žmonių kančias ir aukas bei didžiulę grėsmę regioniniam saugumui. Lietuvos diplomatijos vadovas pabrėžė Izraelio teisę gintis laikantis tarptautinės humanitarinės teisės principų.

Ministras ragino ES aktyviai įsitraukti siekiant išvengti konflikto išsiplėtimo regione, nes tuo suinteresuoti tie, kas siekia dar didesnio nestabilumo. „Europa privalo konstruktyviai prisidėti prie sprendimo ir Artimųjų Rytų regionas to iš mūsų tikisi”, – sakė G. Landsbergis.

Ministras pabrėžė, kad „Hamas“ ataka prieš Izraelį nėra tik regiono konfliktas ir gali turėti plačių geopolitinių pasekmių Rusijos agresijos prieš Ukrainą ir kitų vykstančių konfliktų kontekste.

G. Landsbergis taip pat pažymėjo, kad ES turi reaguoti į žalą Suomiją ir Estiją jungiančiam „Balticconnector” dujotiekiui, kurią Suomijos atstovai vadina sabotažu.

„Turime kurti efektyvius bendrus ES ir NATO instrumentus, kad apsaugotume tai, kas mus jungia. Lietuva yra pasirengusi dalyvauti ir remti mūsų partnerius visais įmanomais būdais”, – sakė jis.