Valstybės atkūrimo dienos proga Prahą aplankė „Šimtmečio moterys“

Valstybės atkūrimo dienos proga Prahą aplankė „Šimtmečio moterys“

Vakar Prahoje Lietuvos ambasada, Čekijos lietuvių bendruomenė ir Lietuvos garbės konsulas Saulius Bazevičius surengė vakarą, skirtą artėjančiai Vasario 16-ajai, kurio metu parodytas spektaklis „Šimtmečio moterys“ apie Lietuvos moterų vaidmenį atkuriant mūsų valstybę. 

Renginys tapo puikia proga pasikalbėti ir apie artėjantį referendumą dėl Lietuvos pilietybės išsaugojimo, kuriame dalyvauti visus Lietuvos piliečius Čekijoje pakvietė spektaklio aktorės, Lietuvių bendruomenės pirmininkas Tomas Krasauskas ir ambasados Prahoje II sekretorius Paulius Grigonis.

„Šimtmečio moterų“ kūrėjams – aktorėms Neringai Bulotaitei ir Jurgai Kalvaitytei, dramaturgei Ingai Regelskienei ir kitiems – pavyko šmaikščiai ir įdomiai papasakoti įdomių Lietuvos istorijos faktų. N. Bulotaitės ir J. Kalvaitytės vaidinamos Gabrielė Petkevičaitė-Bitė, Julija Žymantienė-Žemaitė, seserys politikės Sofija Smetonienė ir Jadvyga Tūbelienė, aktorė Ona Rymaitė į žiūrovą kreipėsi kaip spalvingos gyvos asmenybės, o į XX a. pradžią ir tarpukario laikus padėjo persikelti išradingai panaudoti kostiumai ir į spektaklį įpinta istorinė foto ir video medžiaga.

Į barokinę šv. Vaitiekaus parapijos salę stebėti spektaklio apie legendines Lietuvos feministes susirinko Čekijos lietuvių bendruomenės nariai, studentai iš Lietuvos ir Čekijos lituanistai. Po pasirodymo susirinkusieji dar ilgai aptarinėjo referendumo aktualijas ir kitas bendruomenės naujienas.