Viceministras J. Survila susitiko su pirmuoju Gvinėjos ambasadoriumi Lietuvai

Viceministras J. Survila susitiko su pirmuoju Gvinėjos ambasadoriumi Lietuvai

Lapkričio 15 dieną užsienio reikalų viceministras Jonas Survila Vilniuje susitiko su naujai paskirtu Gvinėjos ambasadoriumi Lietuvai Aliou Barry, atvykusiu įteikti skiriamųjų raštų Prezidentui Gitanui Nausėdai. Berlyne reziduojantis diplomatas – pirmasis Lietuvai akredituotas Gvinėjos ambasadorius.

Susitikimo metu daug dėmesio skirta saugumo iššūkiams Europoje bei Afrikoje, ypač Sahelio regione, Wagnerio samdinių keliamai destabilizavimo grėsmei, aptartas potencialas stiprinti ekonominius ryšius. Pasidalinta Lietuvos istorine patirtimi, susiduriant su Rusijos kolonialistinės politikos keliamomis grėsmėmis ne tik mūsų regione, bet ir neigiamu globaliu poveikiu.

„Rusijos karas prieš Ukrainą, jos sukelta pasaulio maisto krizė, Rusijos vykdoma neokolonijinė politika Ukrainoje ir Afrikos valstybėse tik dar kartą patvirtina būtinybę siekti taisyklėmis grįstos pasaulio tvarkos“, – sakė viceministras J.Survila.

Diplomatiniai Lietuvos ir Gvinėjos santykiai užmegzti 1992 m. balandžio 27 dieną. Gvinėja buvo trečioji Afrikos šalis, po Pietų Afrikos Respublikos ir Tuniso, pripažinusi Lietuvos nepriklausomybę.