Viceministrė J. Neliupšienė: Europos dieną svarbus kiekvieno piliečio indėlis kuriant Europos Sąjungą

Viceministrė J. Neliupšienė: Europos dieną svarbus kiekvieno piliečio indėlis kuriant Europos Sąjungą

Šiandien, gegužės 9 dieną, užsienio reikalų viceministrė Jovita Neliupšienė pasveikino Europos dienai skirto šventinio renginio dalyvius Vilniaus Rotušės aikštėje. Viceministrė pakvietė Europos dieną švęsti taiką, vienybę, toleranciją bei galimybę visiems kartu kurti Europos ateitį.

J. Neliupšienė pažymėjo, kad Lietuvos balsas Europos Sąjungoje (ES) girdimas aiškiai bei sulaukia plataus partnerių palaikymo ir pakvietė visus Lietuvos žmones būti aktyviais, gabiais ir ryžtingais Europos dabarties ir ateities kūrėjais. „Pradėjome 20-uosius mūsų narystės ES metus. Tai mūsų sąjunga, kuri sėkminga bus tiek, kiek savo konkrečiomis pastangomis prisidėsime prie jos sėkmės“, –  teigė viceministrė J. Neliupšienė.

Viceministrė pasidžiaugė, jog Lietuvos žmonės išlieka vienais iš didžiausių ES integracijos rėmėjų, pasitiki ES institucijomis ir remia glaudų bendradarbiavimą tarp valstybių narių. Ji pastebėjo, kad Lietuvos verslas ES bendrąją rinką jau pavertė sava, o eksporto apimtys nuo narystės pradžios išaugo keturis kartus.

Viceministrės teigimu, ypač svarbu, kad jauni Lietuvos žmonės savo ateitį sieja su ES ir ieško žinių apie Lietuvos vaidmenį bendrijoje. Šiemet vos per kelias dienas daugiau kaip 200 Lietuvos mokyklų iš 86 miestų ir miestelių atsiliepė į Užsienio reikalų ministerijos kvietimą dalyvauti iniciatyvoje „Atgal į mokyklą“, kurios metu diplomatai ir valstybės tarnautojai vyks į mokyklas pasakoti apie Lietuvos vaidmenį Europos Sąjungoje.

J. Neliupšienė renginyje taip pat įteikė „Metų Europiečių 2023“ konkurso apdovanojimą „Už Vilniaus vardo garsinimą Europoje“  dr. Ievai Plikusienei. Mokslininkė įvertinta „už mokslo proveržį Vilniuje ir paskatą jaunosioms mokslininkėms bei mokslininkams“ specialioje kategorijoje, skirtoje Vilniaus 700 metų jubiliejui.

„Metų Europiečių“ konkursą jau 3 metus iš eilės organizuoja Europiečių judėjimas Lietuvoje, bendradarbiaudamas su Užsienio reikalų ministerija ir Europos Komisijos atstovybe Lietuvoje.

Šiemet „Metų Europiečiu“ „už besąlygišką pasiaukojimą, kad pasaulis pamatytų Rusijos vykdomų nusikaltimų žmoniškumui mastą“ paskelbtas šviesaus atminimo režisierius Mantas Kvederavičius ir jo žmona Hana Bilobrova, dokumentinio filmo „Mariupolis 2” autoriai. Jie sulaukė daugiausia portalo LRT.LT skaitytojų balsų.