Viceministrė J. Neliupšienė susitiko su naujai paskirtais Čekijos Respublikos ir Maltos ordino ambasadoriais Lietuvoje

Viceministrė J. Neliupšienė susitiko su naujai paskirtais Čekijos Respublikos ir Maltos ordino ambasadoriais Lietuvoje

Spalio 3 dieną užsienio reikalų viceministrė Jovita Neliupšienė atskiruose susitikimuose su naujai paskirtais Čekijos Respublikos ir Maltos ordino ambasadoriais aptarė užsienio ir saugumo politikos aktualijas, Rusijos karą prieš Ukrainą, tolesnio bendradarbiavimo perspektyvas. 

Pokalbyje su Čekijos ambasadoriumi Alešu Opata daugiausiai dėmesio skirta bendradarbiavimui teikiant visapusę paramą Ukrainai, taip pat regiono saugumui ir regioniniam, ekonominiam, kultūriniam bendradarbiavimui, kovai su dezinformacija. Pasak viceministrės J. Neliupšienės, būdamos bendramintės daugeliu tarptautinės darbotvarkės klausimų, tokios šalys kaip Lietuva ir Čekija turi dėti visas pastangas, kad tarptautinė parama Ukrainai nenuilstamai tęstųsi. Viceministrė padėkojo už Čekijos indėlį į Lietuvos ir regiono saugumą. Čekijos karinių oro pajėgų naikintuvai jau keturis kartus vykdė NATO oro policijos misiją Baltijos valstybėse, taip pat nuo 2018 m. dalyvauja NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinėje grupėje Lietuvoje.

Susitikime su Maltos ordino ambasadoriumi dr. Christopho Calice aptarta parama karo pabėgėliams iš Ukrainos, jų integracija Lietuvoje. J. Neliupšienė dėkojo už Maltos ordino organizuojamas visuomenines iniciatyvas ir projektus. „Maltos ordinas ir jo sutelkti savanoriai teikia labai reikalingą pagalbą pažeidžiamoms visuomenės grupėms, taip pat ir ukrainiečiams, bei reikšmingai prisideda prie empatijos ir savanorystės principo Lietuvos visuomenėje stiprinimo“, – teigė viceministrė.

Šiandien Čekijos ir Maltos ordino ambasadoriai įteikė skiriamuosius raštus Lietuvos Respublikos Prezidentui.