Lietuvos Respublikos ambasados Rusijoje diplomatai pagerbė politinio teroro aukas

Lietuvos Respublikos ambasados Rusijoje diplomatai pagerbė politinio teroro aukas

Visų šventųjų ir Vėlinių proga Lietuvos ambasados Rusijoje diplomatai ir darbuotojai aplankė Rusijos Vladimiro miesto kapinėse sunaikintos paminklinės lentos, skirtos buvusio Lietuvos užsienio reikalų ministro, arkivyskupo Mečislovo Reinio atminimui įamžinti ir kitų čia nukankintų lietuvių, estų, lenkų ir japonų politinių kalinių memorialo ir simbolinio kapo vietą.

Stalinistinio teroro auka, lietuvių tautos šviesuolis ir ganytojas, kankinys M. Reinys į „Vladimirskiy Central“ kalėjimą buvo atvežtas 1948 m. sausio 20 d. ir čia išbuvo iki mirties 1953 m. lapkričio 8 d. Kalėjime taip pat buvo kalinami ir kiti iškilūs Lietuvos asmenys: Prezidentas Aleksandras Stulginskis, Ministras pirmininkas Antanas Merkys, paskutinis tarpukario Užsienio reikalų ministras Juozas Urbšys su žmona Marija Urbšiene bei kiti.

Sunaikinto memorialo vietoje diplomatai padėjo gėlių bei uždegė žvakutes, pagerbdami visų neteisėtai įkalintų ir šioje vietoje pražudytų politinių kalinių atminimą.

Spalio 29 dieną, sovietinių politinių represijų aukų atminimo dienos, kuri nuo 1991 m. Rusijoje minima spalio 30 dieną, išvakarėse, Lietuvos ambasados Rusijoje diplomatai dalyvavo pagerbiant sovietinio politinio teroro aukas prie Solovkų akmens Lubiankos aikštėje Maskvoje.

Spalio 30 dieną ambasados diplomatai kartu su kitų Rusijoje akredituotų Europos šalių ambasadų atstovais renginyje „Atminties balsas“ pagerbė politinio teroro aukas Butovo poligone, kuris yra didžiausia masinių egzekucijų vieta Maskvos regione nuo 1930 m. iki 1950 m. ir kuriame palaidota daugiau nei 20 tūkst. aukų.