G. Landsbergis susitiko su Latvijos Saeimos pirmininke Daiga Mierina

G. Landsbergis susitiko su Latvijos Saeimos pirmininke Daiga Mierina

Spalio 6 dieną Užsienio reikalų ministras G. Landsbergis susitiko su Vilniuje viešiančia Latvijos Saeimos pirmininke Daiga Mierina. Susitikimo metu buvo kalbėta apie pagalbą nuo Rusijos karinės agresijos besiginančiai Ukrainai, saugumo padėtį regione ir sankcijų Rusijai griežtinimo svarbą, Lietuvos ir Latvijos bendradarbiavimą „Rail Baltica“ projekte, nelegalių migrantų padėtį ties Latvijos ir Baltarusijos valstybės siena bei kitus aktualius dvišalių santykių klausimus.

„Neabejoju, kad ir toliau vystysime glaudų bendradarbiavimą, skirsime nuolatinį dėmesį Baltijos regiono saugumui, kurį užtikriname kartu su NATO partneriais, toliau stiprinsime ir telksime paramą Ukrainai. Ukrainos pergalė Rusijos pradėtame kare yra reikalinga ukrainiečiams ir visiems mums. Esu tikras, kad išliksime nesvyruojančiais  Ukrainos rėmėjais. Lietuvos ir Latvijos, kaip ir viso regiono saugumas, priklauso nuo Ukrainos pergalės. Todėl turime išsaugoti Vakarų vienybę bei taip reikalingą kantrybę ir užtikrinti Ukrainos pergalę prieš agresorių“, – sakė G. Landsbergis.

Ministras pasveikino D. Mieriną rugsėjo 20 d. tapus Latvijos Saeimos pirmininke ir palinkėjo sklandaus darbo naujose pareigose, pasidžiaugė aktyviais bei šiltais Lietuvos ir Latvijos santykiais.