Ką verta žinoti artėjant žemės ūkio naudmenų ir pasėlių deklaravimui?

Ką verta žinoti artėjant žemės ūkio naudmenų ir pasėlių deklaravimui?

Šiemet žemės ūkio naudmenų ir kitų plotų deklaravimas vyks nuo balandžio 17 d. iki birželio 20 d. Pavėluotai paraiškas bus galima teikti iki birželio 30 d.

Visos su deklaravimu susijusios naujovės buvo aptartos Žemės ūkio ministerijos surengtuose nuotoliniuose informaciniuose seminaruose, skirtuose savivaldybių ir seniūnijų žemės ūkio skyrių vedėjams, specialistams bei žemdirbiams.

Seminarų metu pristatytas 2023 m. taikomų žemės ūkio naudmenų geros agrarinės ir aplinkosaugos būklės bei žemės ūkio veiklos valdymo reikalavimų, žemės ūkio naudmenų bei kitų plotų ir ūkinių gyvūnų paraiškos, tiesioginių išmokų administravimo naujoves galima rasti čia: https://zum.lrv.lt/lt/ministerijos-partneriams/susitikimai-ir-diskusijos

Primename, kad savivaldybių (seniūnijų) darbuotojai konsultuos paramos gavėjus, padės jiems užpildyti, patvirtinti paraiškos elektroninę formą bei elektroniniu būdu įbraižyti deklaruojamų laukų ribas Paraiškų priėmimo informacinėje sistemoje.

Valstybinės žemės naudotojai deklaruoti pasėlius valstybinėje žemėje gali tik turėdami galiojančius valstybinės žemės naudojimo ar valdymo dokumentus.

Žemės ūkio ministerijos interneto svetainės rubrikoje „Dažniausiai užduodami klausimai“ (,,Pasėlių deklaravimas”) šiuo metu jau yra per 80 atsakymų į žemdirbių užduotus įvairiausius klausimus, susijusius su pasėlių deklaravimu. Kviečiame aktyvuoti šią nuorodą: https://zum.lrv.lt/lt/dazniausiai-uzduodami-klausimai-3