Ministras G. Landsbergis dalyvauja NATO užsienio reikalų ministrų susitikime Briuselyje

Ministras G. Landsbergis dalyvauja NATO užsienio reikalų ministrų susitikime Briuselyje

Lapkričio 28–29 dienomis užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvauja NATO užsienio reikalų ministrų susitikime Briuselyje, Belgijoje.

Ministrai aptars 2024 m. NATO viršūnių susitikimo Vašingtone prioritetus, paramą Ukrainai, liepos mėnesį vykusio Vilniaus NATO viršūnių susitikimo sprendimų įgyvendinimą, Rusijos ir Kinijos keliamas grėsmes, situaciją Vakarų Balkanuose ir kitus aktualiausius klausimus.

Briuselyje pirmą kartą susitiks NATO ir Ukrainos Taryba užsienio reikalų ministrų formatu. Ministrai aptars situaciją Ukrainoje, įgyvendinamas prioritetines reformas Ukrainos kelyje į būsimą narystę Aljanse ir tolesnę paramą. Ukrainos užsienio reikalų ministras Dmytro Kuleba pristatys būtiniausius šalies gynybinius poreikius.

„Šiandien kartu su NATO sąjungininkais turime galimybę darkart prisiminti, kad Ukraina kovoja ne tik už savo suverenitetą, teritorinį vientisumą ir laisvę, bet ir už Europos bei visos transatlantinės erdvės saugumą“, – prieš prasidedant NATO ministrų susitikimui sakė Lietuvos diplomatijos vadovas.

Užsienio reikalų ministro G. Landsbergio atvykimo į susitikimą vaizdo įrašas anglų kalba:

https://www.natomultimedia.tv/app/asset/697838

Nuotrauka NATO Spaudos tarnybos.