Ministras G. Landsbergis: „Kartu su Rumunija ir kitomis šalimis turime raginti partnerius nebijoti Kremliaus grasinimų ir drąsiai ginti mūsų vertybes bei Ukrainos kelią pergalės link“

Ministras G. Landsbergis: „Kartu su Rumunija ir kitomis šalimis turime raginti partnerius nebijoti Kremliaus grasinimų ir drąsiai ginti mūsų vertybes bei Ukrainos kelią pergalės link“

Rugpjūčio 29 dieną Bukarešte užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis susitiko su Rumunijos užsienio reikalų ministre Luminița-Teodora Odobescu.

Lietuvos diplomatijos vadovas G. Landsbergis Rumunijos kolegės kvietimu dalyvavo metiniame Rumunijos ambasadorių suvažiavime ir pasisakė sesijoje „Nuo Baltijos iki Juodosios jūros: saugumo ir junglumo stiprinimas“, o taip pat dalyvavo dvišalėse konsultacijose.

„Kartu su Rumunija ir kitomis šalimis turime raginti partnerius nebijoti Kremliaus grąsinimų ir drąsiai ginti mūsų vertybes bei Ukrainos kelią pergalės link. Eskalacijos baimė lemia vėluojančią karinę paramą Ukrainai, todėl visi kartu turime išsiveržti iš įprastinio – pavėluotos reakcijos – rato”, – susitikimo metu pažymėjo ministras.

Politinėse konsultacijose ministrai aptarė dvišalius santykius, paramą Ukrainai ir Moldovai, būtinus veiksmus įgyvendinant Vilniaus NATO viršūnių susitikimo sprendimus ir pasirengimą kitų metų Vašingtono viršūnių susitikimui, NATO Rytų flango gynybos ir atgrasymo stiprinimą, Europos Sąjungos (ES) plėtros perspektyvas ir kitus aktualius tarptautinės darbotvarkės klausimus.

„Kartu su Rumunija ir kitomis bendramintėmis šalimis turime suvienyti savo pastangas ir išnaudoti strateginę galimybę, paspartinant Ukrainos euroatlantinę integraciją, o taip pat Moldovos ir Vakarų Balkanų derybų dėl ES narystės pradžią“, – susitikime pabrėžė Lietuvos diplomatijos vadovas.

Ministras padėkojo Rumunijai už jos teikiamą  paramą Ukrainai. Kartu ministras pažymėjo, kad Lietuva ir kitos Baltijos šalys yra pasiruošusios prisidėti prie Ukrainos žemės ūkio produkcijos eksporto didinimo. „Esame pasirengę pasiūlyti papildomą Ukrainos grūdų gabenimo kelią – Baltijos kelią – į pasaulines rinkas per Klaipėdos ir kitus Baltijos valstybių jūrų uostus“, – sakė G. Landsbergis.

Susitikime ministrai taip pat aptarė rugsėjo 6–7 dienomis vyksiančio Trijų jūrų iniciatyvos viršūnių susitikimą.