Šiaurės Makedonijoje akredituotas Lietuvos ambasados Skopjės skyrius

Šiaurės Makedonijoje akredituotas Lietuvos ambasados Skopjės skyrius

Gruodžio 6 dieną Šiaurės Makedonijoje akredituotas Lietuvos ambasados Kroatijoje Skopjės skyrius. Skopjės skyriaus vadove Lietuvos užsienio reikalų ministro įsakymu paskirta ambasadorė ypatingiems pavedimams Vilma Dambrauskienė. Kartu su Lietuva, Šiaurės Makedonijoje šiuo metu reziduoja 17 Europos Sąjungos (ES) valstybių narių diplomatinių atstovybių.

Lietuvą ir Šiaurės Makedoniją sieja draugiški dvišaliai ir daugiašaliai santykiai. Lietuva tvirtai rėmė ir remia Šiaurės Makedonijos pastangas siekiant greitesnės narystės Europos Sąjungoje, yra pasirengusi ir toliau dalintis integracijos į ES ekspertine patirtimi. Šiaurės Makedonija yra Lietuvos sąjungininkė Šiaurės Atlanto sutarties organizacijoje.

Lietuvos ambasados Skopjės skyriaus atidarymas ir reziduojančios Lietuvos diplomatės Šiaurės Makedonijoje paskyrimas yra naujas etapas Lietuvos ir Šiaurės Makedonijos dvišaliuose santykiuose, suteikiantis galimybių stiprinti abiejų šalių politinius, ekonominius ir kultūrinius ryšius, geriau pažinti vieniems kitus ir plėsti dvišalį bendradarbiavimą. Abi valstybes siejantis bendras įsipareigojimas demokratinėms vertybėms, saugumui ir transatlantinio ryšio stiprinimui, yra tvirtas pagrindas toliau aktyvinti bendradarbiavimą. Vertiname Šiaurės Makedonijos paramą Ukrainos euroatlantiniams siekiams, teikiant karinę pagalbą Ukrainai ir jos kariams.

Lietuva Šiaurės Makedoniją pripažino 1992 metų birželio 25 dieną, diplomatiniai santykiai užmegzti 1995 metų liepos 11 dieną. 2025 metais abi šalys minės diplomatinių santykių užmezgimo 30-metį.

Lietuvos ambasados Skopjės skyrius įsikūrė Šiaurės Makedonijos sostinės centre, šalia pagrindinės miesto aikštės, Makedonijos gatvėje esančiame Ristič rūmų pastate.