Su Taivano mokslo ir technologijų tarybos atstovais aptartas mokslo bendradarbiavimas

Su Taivano mokslo ir technologijų tarybos atstovais aptartas mokslo bendradarbiavimas

Rugsėjo 21 d. Švietimo, mokslo ir sporto ministerijoje lankėsi Taivano mokslo ir technologijų tarybos atstovai. Susitikimo metu aptartos galimybės plėtoti Lietuvos ir Taivano bendradarbiavimą mokslo ir inovacijų srityje, skatinti studentų ir tyrėjų mainus. 

Svečiai džiaugėsi, kad Lietuva – labai draugiška šalis, su kuria pavyko užmegzti itin stiprius ryšius. Taivano mokslo ir inovacijų sektorius domisi galimybėmis savo produkciją ir įmones perkelti į Lietuvą, pritraukti daugiau mūsų šalies jaunų talentų žinias ir gebėjimus stiprinti Taivano institucijose.  

Viceministras Justas Nugaras akcentavo, kad valstybių bendradarbiavimas jau atnešė puikių ir abipusiai vertingų rezultatų lazerių, puslaidininkių, gyvybės mokslų srityse. Lietuvai pradedant vystyti kosmoso technologijas ir jomis vis labiau domintis jaunimui, apsvarstytos galimybės bendradarbiauti ir šioje srityje.  

Rugsėjo 22 d. ministerijoje vyks 22-asis Latvijos, Lietuvos ir Taivano mokslinio bendradarbiavimo programos komiteto posėdis. Trišalė programa su Latvija ir Taivanu įgyvendinama dar nuo 2002 m.