Užsienio reikalų ministerija ragina dalyvauti Europos dienai skirtuose renginiuose

Užsienio reikalų ministerija ragina dalyvauti Europos dienai skirtuose renginiuose

Užsienio reikalų ministerija kviečia dalyvauti gegužės 9 dieną vyksiančiuose renginiuose Vilniaus Lukiškių ir Rotušės aikštėse, skirtuose Europos dienai  ir Lietuvos įstojimo į Europos Sąjungą (ES) 19 metų sukakčiai paminėti. Šiemet Europos dienos minėjimas siejamas ir su Vilniaus miesto įkūrimo 700 metų jubiliejumi.

Lukiškių aikštėje 12 val. vyks iškilminga ES vėliavos pakėlimo ceremonija. Jos metu ant didžiojo stiebo Lukiškių aikštėje bus iškelta ES vėliava, o Lietuvos ir ES himnus atliks URM Diplomatų choras ir Lietuvos kariuomenės orkestras. Numatyti Ministrės Pirmininkės Ingridos Šimonytės ir Europos Komisijos nario Virginijaus Sinkevičiaus sveikinimai.

Rotušės aikštėje nuo 16 val. vilniečių ir miesto svečių lauks programa scenoje ir  interaktyvios ambasadų, valstybės institucijų ir kitų partnerių veiklos.

Šventės dalyvius pasveikins Seimo Pirmininkė Viktorija Čimilytė-Nielsen, viceministrė Jovita Neliupšienė, Europos Komisijos atstovybės vadovas Marius Vaščega, Europos Parlamento biuro vadovė Daiva Jakaitė.

Renginyje vyks Europiečių judėjimo Lietuvoje inicijuoti „Metų europiečių“ apdovanojimai, bus galima stebėti specialią žurnalisto Andriaus Tapino vedamą „Laisvės TV” laida „Euforiją“.

Savo šalis pristatys Airijos, Danijos, Norvegijos, Moldovos, Lenkijos, Rumunijos, Sakartvelo, Slovakijos, Suomijos, Švedijos ambasados. Bus galima susipažinti su Europos vartotojų centro, Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos ir Jaunimo reikalų agentūros veikla, sužinoti apie Erasmus+ programą.  Vilniaus teritorinė ligonių kasa pristatys Europos sveikatos draudimo kortelės galimybes.  Valstybės sienos apsaugos tarnyba kvies susipažinti su pasieniečių naudojama įranga bei technika. Ekonomikos ir inovacijų ministerija kvies sužaisti viktoriną ir smiginį. Šventės dalyviams bus pristatyti klimato kaitos padariniai, bus galima dalyvauti įvairiose viktorinose ir kitose veiklose.

Koncertinėje programoje bus galima išvysti Vilniaus universiteto pučiamųjų orkestrą „Oktava”, su Ukrainos palaikymui skirtais kūriniais pasirodys šokių studijos „FOS” šokėjai, savo cirko numerius demonstruos gatvės artistas, aktorius Viačeslavas Mickevičius, vyks Europos egzamino treniruotė, o Europos dieną užbaigs moderni ES himno improvizacija, kurią atliks „Violin Beats“.

Šiandien, gegužės 9 dieną, visi norintys nuo 18 val. iki 20 val. taip pat galės apsilankyti duris visuomenei Europos dienos proga atvėrusioje Vyriausybės kanceliarijoje, kur vyks pokalbiai apie Lietuvą ir Europą, bus galima išmėginti jėgas, atsakant į klausimus apie Lietuvos istoriją, spręsti kryžiažodžius ir laimėti prizus.

Gegužės 9 dieną 10:30 val. Vilniaus Rotušėje bus atidaryta Europos Komisijos atstovybės inicijuota ekspozicija, skirta prieš 20 metų vykusiam referendumui dėl narystės ES – „Lietuvos kelias į Europos Sąjungą: istorinis apsisprendimas“. Ją lankytojai Vilniuje galės apžiūrėti nuo gegužės 10 iki 21 dienos, o vėliau paroda keliaus po kitus Lietuvos regionus.

Renginius organizuoja Užsienio reikalų ministerija, Europos Komisijos atstovybė, Europos Parlamento biuras ir Vilniaus miesto savivaldybė, bendradarbiaudami su Europiečių judėjimu Lietuvoje, ministerijomis ir kitomis valstybės institucijomis.

Su Europos dienos programa galima susipažinti čia.