Dėl tikrovės neatitinkančių teiginių apie Lietuvą į Užsienio reikalų ministeriją iškviestas ir griežtai įspėtas Rusijos laikinasis reikalų patikėtinis

Vasario 28 dieną į Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministeriją iškviestas Rusijos Federacijos ambasados Vilniuje laikinasis reikalų patikėtinis Aleksandras Elkinas dėl jo interviu, vasario 27 dieną duoto Rusijos valstybinei naujienų agentūrai „RIA Novosti“. Šiam pareigūnui buvo pareikštas protestas dėl jo išsakytų tikrovės neatitinkančių teiginių apie dvišalių santykių būklės priežastis, Kaliningrado tranzito modalumus bei Rusijos piliečių teises.

Lietuvos diplomatai pokalbio metu pabrėžė, kad dvišaliai santykiai tarp Lietuvos Respublikos ir Rusijos Federacijos dramatiškai pablogėjo dėl Rusijos agresijos prieš Ukrainą, vykdomų karo nusikaltimų prieš Ukrainos civilius gyventojus ir karius.

Rusijos laikinajam reikalų patikėtiniui pabrėžta, kad Migracijos departamentas prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos, veikdamas pagal savo kompetenciją ir nacionalinius įstatymus, turi teisę pagrįstai panaikinti užsieniečiams leidimus gyventi Lietuvoje. Nesutinkantys su Migracijos departamento sprendimais asmenys gali juos skųsti Lietuvos Respublikos teismams.

Taip pat buvo nurodyta, kad Lietuva laikosi prisiimtų įsipareigojimų ir užtikrina asmenų tranzitą per Lietuvos teritoriją. Krovinių vežimo per Lietuvos teritoriją kontrolė atliekama vadovaujantis Europos Sąjungos ir nacionaliniais teisės aktais. Laikinasis reikalų patikėtinis griežtai įspėtas, kad jei jo klaidingi ir klaidinantys pasisakymai kartotųsi, Lietuva imsis papildomų atsakomųjų priemonių.