Europos Sąjungos jaunųjų mokslininkų konkurso nacionalinis etapas

Europos Sąjungos jaunųjų mokslininkų konkurso nacionalinis etapas

Nuotr. Artūro Žuko Balandžio 6 d., ketvirtadienį, 10 val. Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centre Vilniuje (Žirmūnų g. 1B) prasideda Europos Sąjungos jaunųjų mokslininkų konkurso nacionalinis etapas. Šiais metais ES jaunųjų mokslininkų konkurso nacionalinio etapo baigiamajam turui atrinkti 23 biomedicinos, chemijos, mikrobiologijos, fizikos, ekologijos ir kitų mokslo sričių darbai.

Konkurso metu darbai, kurie dažnai yra ne vienus metus mokinių atliekamų mokslinių tyrimų rezultatas, bus pristatomi stendiniais pranešimais.

Su mokiniais bendraus ir darbus vertins komisija, sudaryta iš įvairių sričių mokslininkų.

ES jaunųjų mokslininkų konkurso nacionalinio etapo laimėtojų laukia išskirtiniai prizai: galimybė atstovauti Lietuvai tarptautiniame ES jaunųjų mokslininkų konkurse (EUCYS), kuris 2023 m. rugsėjo 12–17 d. vyks Briuselyje. Taip pat – kelionės į Tarptautinį Šveicarijos talentų forumą ir Tarptautinę gamtos tyrimų savaitę Šveicarijos Alpėse.

Renginys atviras. Su Lietuvos mokinių moksliniais tyrimais susipažinti ir pabendrauti su jaunaisiais mokslininkais kviečiame balandžio 6 d. nuo 10 iki 16.30 val. Tai išskirtinė proga pamatyti, kokie perspektyvūs ir talentingi jauni žmonės auga mūsų šalyje, kokių idėjų, kaip spręsti šiandien ir artimiausioje ateityje aktualias problemas, jie turi.

Nugalėtojų apdovanojimas – balandžio 7 d. 10 val. Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos Ovaliojoje salėje (A. Volano g. 2).

Apie konkursą

Europos Komisijos organizuojamo ES jaunųjų mokslininkų konkurso tikslas – skatinti mokinius kurti mokslines idėjas, formuoti mokslinio mąstymo, tiriamojo darbo įgūdžius. Jame dalyvauja 14–20 metų amžiaus jaunieji mokslininkai ne tik iš Europos, bet ir JAV, Kanados, Izraelio, Turkijos ir kitų pasaulio šalių.

Lietuvos mokiniai dalyvaudami Europos Sąjungos jaunųjų mokslininkų konkurse kasmet pasiekia gerų rezultatų – tačiau praėję metai buvo itin sėkmingi. Lietuvai atstovavusi Meda Surdokaitė apdovanota pirmąja vieta ir specialiuoju prizu – kvietimu į Nobelio premijų įteikimo ceremoniją Stokholme.

Nacionalinį konkurso etapą organizuoja Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras, palaiko ir remia – Švietimo, mokslo ir sporto ministerija. Partneris – Valstybinis patentų biuras.

Daugiau informacijos

LMNŠC informacija