G. Landsbergis susitiko su B. Pistoriusu: Vokietijos brigada Lietuvoje – toks atgrasymas, kokį supranta Rusijos režimas

G. Landsbergis susitiko su B. Pistoriusu: Vokietijos brigada Lietuvoje – toks atgrasymas, kokį supranta Rusijos režimas

Gruodžio 18 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis susitiko su Vokietijos federaliniu gynybos ministru Borisu Pistoriusu. G. Landsbergis susitikime pabrėžė, kad Vokietijos brigados dislokavimas Lietuvoje – prioritetinė Lietuvos Vyriausybės užduotis, todėl, pasak jo, bus siekiama sudaryti geriausias sąlygas Vokietijos kariams ir jų šeimoms. 

„Vokietijos sprendimas dislokuoti brigadą Lietuvoje yra strateginis NATO atgrasymo užkertant puolimo galimybę elementas. Ir tai vienintelis atgrasymas, kokį supranta Rusijos režimas“, – susitikime sakė G. Landsbergis.

Ministras padėkojo Lietuvos partnerei Vokietijai už tvirtą partnerystę puoselėjant taisyklėmis grįstą pasaulio tvarką, pasidžiaugė istoriniu ir Lietuvai, ir Vokietijai sprendimu – šiandien Vilniuje pasirašytu Vokietijos brigados dislokavimo Lietuvoje planu.

„Lietuva ir Vokietija dabar daug panašiau vertina grėsmę. Tai aiškiai įrodo „Zeitenwende“ atsiradimas. Vokietijos sprendimas Lietuvoje dislokuoti per 5000 karių yra abiem šalims geostrateginės, geopolitinės ir geoekonominės svarbos sprendimas. Šiandien Gynybos ministerijų pasirašytas įgyvendinimo planas rodo, kad pasirengimas vyksta gera linkme, jog brigada čia galėtų visiškai įsikurti vos per kelerius metus. Nors brigada visų pirma yra investicija į mūsų kolektyvinį NATO saugumą, neabejotina, kad ji taip pat taps katalizatoriumi, kuris suartins mūsų visuomenes. Daugiau vokiečių atras Lietuvą, gilės šalių  bendradarbiavimas“, – sakė ministras.

Susitikimo metu daugiausia dėmesio buvo skirta Vokietijos brigados Lietuvoje, regiono saugumo ir gynybos, paramos Ukrainai (dvišaliais ir Europos taikos priemonės takeliais) temoms.

Ministras sakė, jog visokeriopa Vokietijos parama Ukrainai (ypač karinė) yra labai vertinama. Efektyvesnė ir operatyvesnė karinė parama Ukrainai – esminė  Ukrainos pergalės prielaida.