G. Landsbergis susitiko su premjeru Pham Minh Chinh: Lietuvos įmonės yra pasiruošusios įsitvirtinti Vietnamo rinkoje

G. Landsbergis susitiko su premjeru Pham Minh Chinh: Lietuvos įmonės yra pasiruošusios įsitvirtinti Vietnamo rinkoje

Spalio 25 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis susitiko su Vietnamo premjeru Pham Minh Chinh. Lietuvos diplomatijos vadovas teigė, kad bendradarbiavimo ryšiai ekonomikoje, energetikoje, išmaniųjų technologijų srityse stiprėja.

„Džiaugiuosi, kad mūsų dvišalė prekyba sparčiai auga. Nuo aukštųjų technologijų iki energijos ir maisto produktų mūsų įmonės atranda Vietnamą ir yra pasiruošusios įsitvirtinti rinkoje. Tai aiškus įrodymas, kad geografiniai atstumai neturi reikšmės, kai sutinki atsakingą ir patikimą partnerį“, – sakė G. Landsbergis.

Ministras pristatė Vietnamo premjerui Lietuvos Indijos ir Ramiojo vandenynų regiono strategiją bei rengiamą veiksmų planą, kuriuo siūlo šio regiono šalims kartu dalyvauti tarptautinių formatų iniciatyvose dėl taisyklėmis grindžiamos pasaulio tvarkos stiprinimo.

„Vietnamas yra svarbus partneris regione siekiant aktyvesnio politinio dialogo ir dvišalio ekonominio bendradarbiavimo. Lietuvos siekis diversifikuoti eksporto rinkas ir tiekimo grandines, orientavimasis į Indijos ir Ramiojo vandenynų regioną pasiteisina: 2022 m. eksportas į Vietnamą išaugo 24 proc.“, – teigė G. Landsbergis.

Vietnamas – svarbi rinka Lietuvos žemės ūkio produktams. Ministras paprašė Vietnamo premjero paspartinti sprendimus išduodant leidimus importuoti jautieną ir kiaušinių produktus į Vietnamą.

Lietuvos verslas, pasak G. Landsbergio, pasirengęs prisidėti Vietnamo reformų ir projektų energetikos sektoriuje. „Lietuva ir jos verslas jau tapo lyderiais vystant ir eksploatuojant suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalus Europoje, žengia į kitas pasaulio rinkas. Esame pasirengę dirbti ir Vietnamo energetikos sektoriuje“, – sakė ministras. Susitikimo metu buvo aptartos ir kitų Lietuvos įmonių – informacinių technologijų, daiktų interneto, kibernetinio saugumo, maisto technologijų – veiklos perspektyvos ir steigimosi Vietname galimybės.

Trečiadienį ministras taip pat susitiko su Vietnamo užsienio reikalų ministru Bui Thanh Son.

G. Landsbergis – pirmasis Lietuvos užsienio reikalų ministras, kuris lankosi Vietname.

2020 m. įsigaliojus Europos Sąjungos ir Vietnamo laisvosios sutarties susitarimui, Vietnamas tampa patrauklia eksporto rinka ES įmonėms, todėl Lietuvos verslas aktyviai rengiasi žengti į šią augančią rinką.

Spalio 24–31 dienomis ministras kartu su Lietuvos verslo delegacija lankosi Vietname, Singapūre ir Indonezijoje.