Lietuva Žmogaus teisių taryboje: Atsakomybė už Rusijos nusikaltimus Ukrainoje yra svarbiausias prioritetas

Lietuva Žmogaus teisių taryboje: Atsakomybė už Rusijos nusikaltimus Ukrainoje yra svarbiausias prioritetas

Kovo 31 dieną Jungtinių Tautų (JT) Žmogaus teisių taryboje Vyriausiasis žmogaus teisių komisaras (VŽTK) Volker Türk pristatė situaciją Ukrainoje, jau daugiau nei metus patiriančioje Rusijos agresiją. Komisaras pasmerkė agresiją ir reikalavo nedelsiant nutraukti karinius veiksmus bei užtikrinti atsakomybę už padarytus nusikaltimus.

Dialoge su V. Türk pasisakęs Lietuvos nuolatinis atstovas Ženevoje ambasadorius Darius Staniulis pabrėžė, kad atsakomybės už Rusijos nusikaltimus Ukrainoje užtikrinimas yra svarbiausias prioritetas. Kruopštus karo ir kitų nusikaltimų dokumentavimas ir kaltųjų identifikavimas yra ypač svarbūs siekiant teisingumo šios agresijos aukoms ir jų artimiesiems.

Jungtinių Tautų (JT) Vyriausiojo žmogaus teisių komisaro biuro (VŽTK) reguliariai rengiamose ataskaitose nuo Rusijos karo Ukrainoje pradžios yra registruota daugiau 22 tūkst. civilių Rusijos agresijos aukų, iš kurių beveik 8,5 tūkst. žuvusiųjų. Taip pat ataskaitose registruoti ir grubūs tarptautinės teisės pažeidimai, įskaitant žiaurų ir nežmonišką elgesį su karo belaisviais, kurie dažnai prilygsta karo nusikaltimams. Tikrasis aukų ir pažeidimų skaičius yra ženkliai didesnis.