Mokiniai, mokytojai ir studentai kviečiami vienai dienai tapti elementariųjų dalelių fizikais

Mokiniai, mokytojai ir studentai kviečiami vienai dienai tapti elementariųjų dalelių fizikais

2024-02-27

Vilniaus universiteto (VU) Fizikos fakulteto Branduolių ir elementariųjų dalelių fizikos sklaidos centras kartu su Kauno technologijos universiteto (KTU) Matematikos ir gamtos mokslų fakultetu vyresnių klasių moksleivius, studentus bei mokytojus jau tradiciškai kviečia vienai dienai tapti elementariųjų dalelių fizikais. Šiemet susipažinti su elementariųjų dalelių fizikos pasauliu kviečiama kovo 27-ąją.

Meistriškumo pamoka prasidės paskaitomis, kurių metu bus galima susipažinti su Europos branduolinių tyrimų organizacija (CERN), Lietuvos mokslininkų veikla CERN, elementariųjų dalelių detektoriais bei būsima eksperimentinių duomenų analize.

Savo įgūdžius bus galima išbandyti analizuojant vieno iš keturių didžiųjų CERN eksperimentų – Kompaktiškojo miuonų solenoido (angl. Compact Muon Soleinoid, CMS) – duomenis. CMS skirtas tyrinėti plačiam fizikinių problemų spektrui – nuo standartinio modelio iki egzotiškų dalelių, kurios galėtų sudaryti tamsiąją medžiagą, paieškos.

Dienos pabaigoje bus galima savo CMS duomenų analizės rezultatus aptarti su moksleiviais bei studentais iš kitų šalių bei pabendrauti su CERN mokslininkais.

Įveikę „Tarptautinės elementariųjų dalelių fizikos meistriškumo pamokos 2024“ iššūkius dalyviai taps autentiškais elementariųjų dalelių fizikos tyrėjais ir įgis šį faktą patvirtinančius sertifikatus.

Registracija į renginį | Renginio programa (gali nežymiai keistis)