Prancūzijos lietuvių jaunimo sąjungos gimtadienyje – Lietuvos šaulių sąjunga ir kūrybinės dirbtuvės

Prancūzijos lietuvių jaunimo sąjungos gimtadienyje – Lietuvos šaulių sąjunga ir kūrybinės dirbtuvės

Lapkričio 25 d. Lietuvos ambasadoje Paryžiuje paminėtas Prancūzijos lietuvių jaunimo sąjungos (PrLJS) 13-asis gimtadienis, subūręs daug lietuvių jaunuolių iš visos šalies.

Renginį atidaręs Lietuvos ambasadorius Prancūzijoje Nerijus Aleksiejūnas pasveikino Jaunimo sąjungos narius su gražiu gimtadieniu ir pakvietė jaunimą ugdyti pilietiškumą bei kūrybiškumą.

 „Jus kviečiu tapti Lietuvos ambasadoriais Prancūzijoje, garsinant Lietuvos vardą bei įsitraukiant į Lietuvos Sezono Prancūzijoje veiklas 2024 metais“, – teigė ambasadorius.

Susitikimo metu diskutuota apie paskutiniųjų metų PrLJS veiklą ir organizacijos plėtros perspektyvas. Įvyko Valdybos rinkimai.

Prancūzijos lietuvių jaunimas buvo pakviestas susipažinti su Lietuvos šaulių sąjungos veikla, kurią pristatė Belgijos būrio atstovė Vilma Radvilaitytė. O į kūrybines dirbtuves visus šventės dalyvius subūrė dr. Ieva Martinaitytė. Jų metu kiekvienas galėjo susipažinti su metodais, kurie padeda atrasti savo kūrybiškumo potencialą.

Prancūzijos lietuvių jaunimo sąjunga įkurta 2010 metais Paryžiuje. PrLJS yra finansiškai nepriklausoma, ne politinė, pelno nesiekianti savanoriška ir savarankiška jaunimo organizacija, kurios tikslas yra vienyti ir atstovauti Prancūzijoje gyvenančiam lietuvių jaunimui. Preliminariais duomenimis sąjungos narių gretose yra iki 100 Prancūzijos lietuvių jaunimo atstovų.

Jolitos Šilanskienės nuotraukos