ŠMSM: Lietuvos sporto centras ir Lietuvos sporto muziejus nereorganizuojami, veikla bus efektyvinama

ŠMSM: Lietuvos sporto centras ir Lietuvos sporto muziejus nereorganizuojami, veikla bus efektyvinama

Pexels.com nuotr. Švietimo, mokslo ir sporto ministerija neteiks siūlymo reorganizuoti Lietuvos sporto centrą (LSC) ir Lietuvos sporto muziejų (LSM), šias įstaigas prijungiant prie Nacionalinės sporto agentūros. 

„Artimiausiu metu vertinsime įstaigų veiklą ir kartu su jomis ieškosime kiekvienai tinkamiausių efektyvių veiklos būdų. LSC pavesta vykdyti svarbias šalies sportui funkcijas, tad būtina, kad jos būtų įgyvendinamos tinkamai, įstaiga veiktų remiantis pažangiais vadybos, administravimo principais, lanksčiai reaguotų tiek į sporto bendruomenės, tiek į visuomenės poreikius“, – sako švietimo, mokslo ir sporto viceministrė Aistė Zedelytė-Kaminskė. 

LSC yra ministerijai pavaldi biudžetinė įstaiga, kuri turi užtikrinti tinkamą sporto ir gyvenamosios paskirties infrastruktūros administravimą ir eksploatavimą sportininkų rengimo, aukšto meistriškumo sporto varžybų ir kitų sporto renginių organizavimo bei kitos visuomenei naudingos veiklos tikslais. 

LSC priklauso 10 sporto bazių, tarp kurių yra lengvosios atletikos maniežas Vilniuje, Trakų sporto bazė, sporto kompleksas „Druskininkai“, žiedinių lenktynių trasa „Nemuno žiedas“ ir kitos. 

LSC teikia specializuotas asmens sveikatos priežiūros paslaugas sportininkams ir sportuojantiems asmenims, vykdo sportininkų profilaktinius sveikatos tikrinimus, atlieka sportininkų funkcinės būklės tyrimus, gydo traumuotus ar susirgusius sportininkus. 

Taip pat LSC renka ir sistemina šalies sporto statistiką. 

Lietuvos sporto muziejus buvo įkurtas 1991 m. Kaune. Jis veikia kaip valstybinis muziejus. 2021 m. koncesijos sutartyje dėl „Daugiafunkcio sveikatinimo, ugdymo, švietimo, kultūros ir užimtumo skatinimo komplekso“ Vilniuje (nacionalinio stadiono) numatyta, jog pastačius šį kompleksą, čia persikels ir Lietuvos sporto muziejus.