Tarp išskridusiųjų iš Izraelio – ne tik Lietuvos, bet ir kitų šalių piliečiai

Tarp išskridusiųjų iš Izraelio – ne tik Lietuvos, bet ir kitų šalių piliečiai

Spalio 12 dienos vakarą Lietuvos diplomatai iš Tel Avivo į Turkiją išlydėjo dar vieną grupę Lietuvos, o taip pat Izraelio, Latvijos ir Prancūzijos piliečių, tarp jų – 8 vaikai. Su 42 piliečiais iš Izraelio skrenda ir vienas šuo.

Karinių pajėgų orlaivis pakilo apie 21:45 val. Orlaivis leisis Turkijos Antalijos oro uoste.

Ten Lietuvos bei kitus piliečius pasitiks Lietuvos ambasados Turkijoje komanda.

Lietuvos Respublikos ambasada Turkijoje nuolat renka informaciją apie visus įmanomus skrydžius iš Antalijos, poilsio viešbučiuose galimybes.

Tiesa, atkreipiame dėmesį, kad yra labai daug norinčių išskristi ne tik iš Izraelio, bet ir Turkijos oro uostų, skrydžiai greitai užsipildo, o jų laikai keičiami dėl saugumo ir kitų nuo Lietuvos nepriklausančių aplinkybių. Lietuvos diplomatai daro viską, kad Lietuvos keliautojai gautų visą aktualią informaciją ir kuo greičiau saugiai grįžtų namo.

Dalis pirmuoju „Spartano“ reisu iš Izraelio išskridusių žmonių jau saugiai grįžo namo.

Kviečiame registruotis skrydžiams „Spartanu“ iš Izraelio kuo greičiau, nes saugumo situacija regione sparčiai kinta ir galimybių išvykti iš Izraelio lieka vis mažiau.

Visus piliečius, kurie yra Izraelyje ir kuriems yra reikalinga pagalba išvykti, raginame nedelsiant užsiregistruoti Lietuvos Respublikos ambasadoje Izraelyje tel. +972 54 772 8842 arba el. paštu [email protected]. Jums bus sudaryta galimybė lėktuvu išvykti į saugią šalį, tačiau ji bus teikiama labai ribotą laiką, tad ragintume nedelsti.

Jei šiuo metu esate Izraelyje arba Palestinoje, nedelsiant užsiregistruokite adresu https://keliauk.urm.lt/keliones-registracijos-forma, kad prireikus galėtume su jumis susisiekti dėl konsulinės pagalbos.

Prireikus konsulinės pagalbos, prašome kreiptis į Lietuvos Respublikos ambasadą Izraelio Valstybėje el. p. [email protected],  [email protected], tel.  +972 3 6958 685 arba į Lietuvos ryšių biurą Palestinoje tel. +972 54 310 2751, el. pašto adresu [email protected].

Taip pat primename, kad Lietuvos piliečiai dėl konsulinės informacijos gali kreiptis visą parą veikiančiu Užsienio reikalų ministerijos telefonu +37052362444 arba el. paštu [email protected].

Užsienio reikalų ministerija rekomenduoja parsisiųsti programėlę „Keliauk saugiai“ ir gauti aktualią konsulinę  informaciją, ministerijos pranešimus, esant krizinei situacijai užsienio šalyje: iOS, Android.

Nuotraukos aut.: LR ambasada Izraelyje