UNESCO Vykdomojoje taryboje Lietuva ragino ir toliau visomis jėgomis kovoti su Rusijos agresija prieš Ukrainą

UNESCO Vykdomojoje taryboje Lietuva ragino ir toliau visomis jėgomis kovoti su Rusijos agresija prieš Ukrainą

Kovo 13–27 dienomis Paryžiuje vykstančios UNESCO Vykdomosios tarybos 219-osios sesijos metu Lietuva išreiškė tvirtą paramą Ukrainai ir ragino valstybes nares ir toliau visomis jėgomis kovoti su grubiai tarptautinę teisę pažeidžiančia Rusijos agresija.

Plenarinių debatų metu pasisakiusi Lietuvos nuolatinė atstovė prie UNESCO, ambasadorė Jolanta Balčiūnienė pažymėjo, kad vienuoliktus metus besitęsianti Krymo okupacija ir trečius metus trunkantis Rusijos karas prieš Ukrainą kelia grėsmę viso pasaulio taikai ir saugumui.

„Už Ukrainoje sukeltą brutalų karą ir tebedaromą žalą, neteisėtus „rinkimus“ okupuotose teritorijose ir kitus tarptautinės teisės pažeidimus Rusija neabejotinai bus patraukta atsakomybėn“, – sakė Jolanta Balčiūnienė.

Savo pasisakyme Lietuvos nuolatinė atstovė taip pat pasmerkė Baltarusijos režimą dėl represijų prieš nepriklausomą žiniasklaidą, o Talibaną – dėl draudimų Afganistano moterims ir mergaitėms siekti mokslo.

UNESCO Vykdomosios tarybos 219-osios sesijos metu taip pat atskirai bus aptariama ir situacija Ukrainoje, Gazoje, diskutuojama mokslininkų laisvės ir saugumo klausimais, planuojami Lietuvos pasisakymai visomis šios tarptautinės organizacijos mandato temomis, įskaitant švietimą, mokslą, kultūrą, informaciją ir komunikaciją.