Vytauto Didžiojo karo muziejuje Kaune atidaryta Lietuvos diplomatinei tarnybai skirta paroda

Vytauto Didžiojo karo muziejuje Kaune atidaryta Lietuvos diplomatinei tarnybai skirta paroda

Vasario 13 dieną Kaune, Vytauto Didžiojo muziejuje, užsienio reikalų viceministras Egidijus Meilūnas atidarė dokumentinę-meninę parodą „Kurianti Lietuvos diplomatija“.

Paroda yra kurta Užsienio reikalų ministerijos iniciatyva ir užsakymu 2018 metais, pažymint Lietuvos diplomatinės tarnybos 100 metų jubiliejų. Penkerius metus parodą eksponavo Vytauto Didžiojo universitetas rektorate – buvusiuose tarpukario Lietuvos Respublikos  ministrų kabineto rūmuose.

Nuotraukomis, tekstais, meninėmis instaliacijomis, garso įrašais, artefaktais  paroda pasakoja apie Lietuvos diplomatinės tarnybos veiklą nuo 1918 metų. Parodos autoriai – ambasadoriai dr. Alfonsas Eidintas ir dr. Vytautas Žalys, dr. Vilmai Akmenytė-Ruzgienė ir dr. Vilma Bukaitė.

Atidarydamas parodą viceministras Egidijus Meilūnas pažymėjo, kad Vytauto Didžiojo karo muziejui nusprendus perimti parodą nuolatinei ekspozicijai paroda lieka Kaune.

„Kaunas tarp dviejų pasaulinių karų yra ne tik laikinoji, bet ir diplomatinė Lietuvos sostinė, moderniosios Lietuvos diplomatinės tarnybos lopšys“, – sakė viceministras.

2024 metus Seimas paskelbė diplomatų Lozoraičių metais. Apie diplomatinę Lozoraičių dinastiją – ambasadorių, užsienio reikalų ministrą  Stasį Lozoraitį ir abu jo sūnus, ambasadorius Stasį Lozoraitį jaunesnįjį ir Kazį, pasakojama parodoje. Lietuvos diplomatinė tarnyba yra vienintelė Lietuvos institucija, nepertraukiamai veikusi – okupacijų metu tremtyje – nuo 1918 metų.