Sukanka 50 metų legendinei „Dainų dainelei“:  kitąmet konkursas kvies ir vėl

Sukanka 50 metų legendinei „Dainų dainelei“: kitąmet konkursas kvies ir vėl

Švietimo, mokslo ir sporto ministras Gintautas Jakštas ir Lietuvos radijo ir televizijos generalinė direktorė Monika Garbačiauskaitė-Budrienė pasirašė bendradarbiavimo sutartį dėl kitų metų Lietuvos vaikų ir moksleivių televizijos konkurso „Dainų dainelė“ organizavimo. 2024 metais sukanka 50 metų, kai rengiamas šis unikalus muzikinis vaikų konkursas.

„Su „Dainų dainele“ išaugo ne viena karta, ne vienam dainininkui tai buvo pirmas žingsnis į didelę sceną. Konkursas skatina vaikus rinktis muziką, dainuoti, jis visada populiarus, labai laukiamas mokinių, jų mokytojų ir jaunųjų talentų gerbėjų. Jis pasiekia kiekvieną mokyklą. „Dainų dainelė“ keičiasi, atsinaujina ir dar keisis ateityje.

Šiemet ministerijos iniciatyva paskelbus konkursą  naujoms dainoms jauniesiems atlikėjams, Lietuvos kompozitoriai ir tekstų autoriai sukūrė kelias dešimtis visiškai naujų, dar negirdėtų kūrinių, kurie pasieks muzikos pedagogus, ir suskambės jei ne artimiausiame konkurse, tai kituose“, – sako ministras Gintautas Jakštas. 

Kas dvejus metus vykstantis Lietuvos vaikų ir moksleivių televizijos konkursas „Dainų dainelė“ – tai vienas unikaliausių ir daugiausiai muzikalių vaikų pritraukiančių renginių. Konkurso iniciatoriai ir rengėjai yra Švietimo, mokslo ir sporto ministerija ir Lietuvos radijas ir televizija.

Pasak LRT generalinės direktorės Monikos Garbačiauskaitės-Budrienės, šiemet konkursas bus įspūdingas.

„Prieš 50 metų LRT gimusi „Dainų dainelės“ idėja kitais metais dar kartą jaunuosius atlikėjus iš visos Lietuvos pakvies į sceną – neabejoju, kad tarp dalyvių ir vėl pamatysime ne vieną ateities žvaigždę, kuri savo kelią pradės būtent čia. Sukviesdamas vaikus ne tik iš miestų ir miestelių, bet ir atokiausių šalies gyvenviečių, konkursas yra puiki proga tautiniam pasididžiavimui ir regionų įtraukčiai puoselėti. 

Tęsdami darbą kaip vieni iš renginio organizatorių ir ateinančiais metais pažadame, kad jubiliejinius metus minintis konkursas bus matomas ne vienoje LRT platformoje, o vaikų ir jaunimo atliekamos dainos skambės kaip niekada garsiai“, – teigia LRT generalinė direktorė Monika Garbačiauskaitė-Budrienė.

Konkursas rengiamas keliais etapais. Pirmas etapas organizuojamas gruodžio mėn. savivaldybėse, jos komisija atrenka dalyvius į kitą etapą, kuriame dalyvauja reginio savivaldybės. Trečiojo etapo koncertai vyksta Vilniuje, transliuojami per televiziją vasario–gegužės mėn. Šiemet numatyta rodyti 12 koncertų. Birželio pirmosiomis dienomis Nacionaliniame operos ir baleto teatre vyks „Dainų dainelės“ finalinė šventė.

Ministerija įsipareigojo atrinkti geriausius solistus ir vokalinius ansamblius, sudaryti koncertų programas, organizuoti vertinimo komisijos veiklą ir kt. Visus šiuos darbus nuo 1998 m. ministerijos pavedimu organizuoja daug patirties šioje srityje turinti Nacionalinė M. K. Čiurlionio menų mokykla.

Projekte dalyvauja 3–19 metų vaikai ir mokiniai iš visų savivaldybių. Konkurso dalyviai skirstomi į 4 amžiaus grupes. Dalyviai ir būsimi laureatai vertinami pagal šiuos kriterijus: intonavimą, vokalinius duomenis, ansambliškumą, repertuaro pasirinkimą ir interpretaciją, artistiškumą, sceninę kultūrą. Zoninių turų ir televizijos koncertuose pasirodo iki 5 tūkstančių jaunųjų dainininkų, akompanuojančių ansamblių dalyvių, o baigiamajame koncerte Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre koncertuoja daugiau nei 300 jaunųjų dainininkų.

D.Umbraso / LRT nuotr.