Viešoji konsultacija dėl draudžiamų įvežti į Lietuvą rusiškos ar baltarusiškos kilmės žemės ūkio produktų ir pašarų sąrašo

Viešoji konsultacija dėl draudžiamų įvežti į Lietuvą rusiškos ar baltarusiškos kilmės žemės ūkio produktų ir pašarų sąrašo

2024-05-13

Žemės ūkio ministerija skelbia viešąją konsultaciją dėl draudžiamų įvežti į Lietuvą rusiškos ar baltarusiškos kilmės žemės ūkio produktų ir pašarų sąrašo sudarymo. Joje kviečiami dalyvauti verslo organizacijų atstovai, valstybinės institucijos, gyventojai, asociacijos, verslo įmonės. Konsultacija vyks gegužės 13–17 dienomis.

Atsižvelgiant į pastabas bei pasiūlymus bus koreguojamas Vyriausybės nutarimo „Dėl draudžiamų įvežti į Lietuvos Respublikos teritoriją Rusijos Federacijos ar Baltarusijos Respublikos kilmės žemės ūkio produktų ir pašarų sąrašo patvirtinimo“ projektas.

Draudžiamų žemės ūkio produktų sąrašas sudaromas siekiant silpninti Rusijos ir Baltarusijos ekonomikas žemės ūkio srityse ir nefinansuoti Rusijos agresijos karo prieš Ukrainą, taip pat užtikrinti Lietuvos nacionalinį saugumą bei panaikinti priklausomybę nuo rusiškų ir baltarusiškų žemės ūkio produktų bei pašarų.

Į šį sąrašą įtraukiami draudžiami į Lietuvą įvežti žemės ūkio produktai bei pašarai, kurių kilmės šalis yra Rusija arba Baltarusija. Jis sudaromas įvertinant minėtųjų žemės ūkio produktų ir pašarų kiekį, vertę bei ekonominį poveikį.

Pasiūlymai laukiami el. paštu [email protected].

Kontaktai pasiteirauti: ŽŪM Tarptautinių reikalų ir eksporto skatinimo skyriaus vyr. specialistė Vilma Pukenytė (tel. 239 1042).

Vyriausybės nutarimo projektą Teisės aktų informacinėje sistemoje (TAIS) galima rasti čia.